بر اساس یک شاخص جدید در خصوص اعتبارسنجی گذرنامه‌های جهان، اسپانیا معتبرترین پاسپورت جهان را دارد.

این رتبه‌بندی که در وب‌سایت VisaGuide.World منتشر شد،‌ نشان می‌دهد که اسپانیا با پیشی گرفتن از سنگاپور حالا در جایگاه نخست قرار گرفته است.

ژاپن که در این رده‌بندی در جایگاه پانزدهم قرار دارد، تنها کشور غیراروپایی است که توانسته در این رده‌بندی در میان ۲۰ کشور نخست قرار بگیرد.

آلمان در جایگاه سوم قرار گرفت و ایتالیا، فرانسه، هلند، فنلاند، سوئد، نروژ، دانمارک، چک، پرتغال، مجارستان و لوکزامبورگ نیز جایگاه چهارم تا چهاردهم را به خود اختصاص دادند.

اتریش در این رتبه‌بندی توانست جایگاه شانزدهم را به دست بیاورد و سوئیس، بلژیک، ایرلند و لهستان نیز در جایگاه هفدهم تا بیستم قرار گرفتند.

این وبسایت چگونه پاسپورت‌ها را رتبه بندی می‌کند؟

وبسایت VisaGuide.World و موسسه «پاسپورت ایندکس هر چند ماه یک بار فهرستی از معتبرترین گذرنامه‌های جهان را منتشر می‌کنند. میزان اعتبار این گذرنامه‌ها با امکان سفر صاحبان پاسپورت‌ به کشورهای مختلف بدون نیاز به دریافت ویزا مشخص می‌شود.

هرچند موسسه هنلی مرجع سنجش اعتبار گذرنامه‌های جهان در نظر گرفته می‌شود اما هنوز آخرین رتبه بندی خود را منتشر نکرده است.

در آخرین رتبه‌بندی این موسسه که در ماه اکتبر منتشر شد، سنگاپور در رتبه اول و پس از آن ژاپن در رتبه دوم و فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا و سوئد به طور مشترک در رتبه سوم قرار گرفتند.

این ربته‌بندی صرفا بر اساس تعداد مقاصدی بود که دارندگان این پاسپورت‌ها می‌تواستند بدون ویزا از آن‌ها بازدید کنند. این در حالی است که وبسایت VisaGuide.World فاکتورهای دیگری از جمله «امتیاز مقصد» را در نظر می‌گیرد که بر اساس آن کشورهایی که دارنده پاسپورت می‌تواند بدون داشتن ویزا به آن سفر کنند را نیز امتیازبندی می‌کند.

این امتیاز بندی براساس راه‌های دریافت ویزا، ویزای‌های تایید شده از سوی سفارت، ویزای الکترونیکی، ویزای هنگام ورود و همچنین میزان تولید ناخالص داخلی، قدرت جهانی و توسعه گردشگری کشور تعیین می‌شود.

دارندگان پاسپورت اسپانیایی بدون ویزا به کجا می‌توانند سفر کنند؟

دارندگان پاسپورت اسپانیایی می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۰ کشور و منطقه سفر کنند.

اگرچه دارندگان پاسپورت سنگاپور می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۴ کشور سفر کنند، اما اسپانیا به دلیل کسب امتیاز بیشتر در «امتیاز مقصد» توانست از سنگاپور پیشی بگیرد. دارندگان پاسپورت اسپانیایی فقط با یک کارت شناسایی می‌توانند به کشورهای زیادی در اتحادیه اروپا سفر کنند.

از سوی دیگر دارندگان پاسپورت سنگاپور بدون داشتن ویزا می‌توانند به ۱۵ کشور از جمله بورکینافاسو، کامبوج، ساحل عاج، کوبا، جیبوتی، غنا، گینه، اندونزی، کنیا، لائوس، میانمار، رواندا، تانزانیا، اوگاندا و زیمبابوه سفر کنند اما دارندگان گذرنامه اسپانیایی این امکان را ندارند.

البته دارندگان پاسپورت اسپانیایی می‌تواند به ۱۱ کشور و منطقه از جمله جزایر فالکلند، جزایر مارشال، پالائو، سائوتومه و پرنسیپ، سیشل، جزایر سلیمان، تیمور-لست، تونگا، تووالو، اوکراین و ونزوئلا بدون ویزا سفر کنند اما این امکان برای دارندگان گذرنامه سنگاپور وجود ندارد.

آلمانی‌ها نیز مانند اسپانیایی‌ها می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۰ کشور سفر کنند اما چون‌که دریافت ویزای هنگام ورود به پاپوآ گینه نو و توگو برای اسپانیایی‌ها راحت‌تر است این کشور نتوانست در رتبه اول قرار بگیرد. آلمانی‌ها برای ورود به کشورها باید ویزای الکترونیکی درخواست کنند.

دسته بندی ها
اقامت اسپانیا

مدیر سایت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به موسسه مهاجرتی ما، ماه سفید با سالها تجربه خوش آمدید! ما اینجا هستیم تا راه حل های قابل اعتماد و موثری را در امور مهاجرت به شما ارائه دهیم. هدف ما این است که به افراد و خانواده ها کمک کنیم تا رویاهای خود را برای استقرار در یک کشور جدید تحقق بخشند و حمایت و راهنمایی لازم را در طول این فرآیند به آنها ارائه دهیم.