خرید ملک

سه روش قانونی برای خرید ملک در اسپانیا

بازار املاک و مستغلات در اسپانیا فرصت های خوبی را ارائه می دهد. و این برای سرمایه گذاران خارجی و مهاجرانی که به دنبال اقامت در کشور با خانواده خود هستند صادق است.

پس از بحران سال 2008 که بخش املاک و مستغلات کشور را به کلی ویران کرد، وضعیت عمومی بازار از آن زمان بهبود یافته است.

با این حال، ما در مورد یک بازار بسیار خاص صحبت می کنیم. مانند کل قلمرو ملی به طور کلی، هر منطقه متفاوت عمل می کند. و لازم است از تفاوت‌های ظریف و تفاوت‌هایی که بین جوامع خودمختار مختلف و مناطق آنها به وجود می‌آید آگاه باشیم.

برای مثال، اگر می‌خواهید یک آپارتمان اجاره کنید، بسیار مهم است که بدانید بهترین پیشنهادها را کجا پیدا کنید، زیرا در شهرهایی مانند مادرید یا بارسلون اجاره‌ها بسیار بالاست.

خرید ملک

آیا یک خارجی می تواند در خاک اسپانیا خانه بخرد؟

بله، هر خارجی می تواند در اسپانیا خانه بخرد. با این حال، یک تفاوت وجود دارد. اگر شهروند اسپانیایی نیستید، قبل از خرید باید یک مرحله اضافی را انجام دهید.

ما در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که شماره NIE خود را دریافت کنید. این شماره شناسایی اولیه است که همه افراد خارجی پس از ورود به کشور باید آن را دریافت کنند.

علاوه بر این، ما باید تمایز قائل شویم. خوب، بسته به کشور مبدا شما، همه چیز متفاوت خواهد بود:

اگر اهل اتحادیه اروپا هستید

اگر اهل یک کشور اتحادیه اروپا هستید، دو نوع NIE موجود است:

 • اگر مقیم کشور هستید (اگر بیش از 183 روز در سال در کشور زندگی می کنید) می توانید شماره NIE مقیم را درخواست کنید.
 • برعکس، NIE مقیم (یک اقامت دائم) برای کسانی که واقعاً می خواهند طولانی مدت در کشور بمانند.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید

از طرف دیگر، فرض کنید شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید. سپس:

 • اگر مقیم کشور هستید (اگر بیش از 183 روز در سال در کشور زندگی می کنید) می توانید شماره NIE مقیم را درخواست کنید.
 • NIE غیر مقیم، NIE که به شما امکان می دهد در صورت عدم زندگی در اسپانیا (و نمی خواهید این کار را انجام دهید) خانه بخرید.

خرید ملک

اگر ساکن نباشم می توانم خانه بخرم؟

بله، خرید خانه در اسپانیا کاملاً امکان پذیر است حتی اگر ساکن نباشید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خریدار خارجی و غیر مقیم از قبل ملزم به دریافت NIE است که باید در اداره امور خارجه در اسپانیا یا در ایستگاه پلیس مهاجرت عمومی درخواست شود.

این درخواست باید همراه با فتوکپی و اصل گذرنامه یا مدرک هویتی کامل، ارائه دلایل اقتصادی، شغلی یا اجتماعی که درخواست مورد نظر را توجیه می کند، باشد.

علاوه بر این، توصیه می کنیم شخصی که قصد خرید ملک را دارد، یک حساب بانکی در قلمرو اسپانیا باز کند (حتی اگر قصد اقامت در این کشور را نداشته باشد)، زیرا این کار می تواند اعتبار مالی پرداخت قیمت خرید و مالیات های مربوطه را ثابت کند. این مرحله اجباری نیست، اما مطمئناً روند را آسان تر می کند.

چگونه به عنوان یک خارجی در اسپانیا خانه یا آپارتمان بخریم؟

فرآیند خرید ملک در قلمرو اسپانیا را می توان به سه مرحله مختلف تقسیم کرد:

 • قرارداد سپرده: رویه ها یا رویه های قبل از فروش
 • سند عمومی: قرارداد بیع
 • رویه ها و مراحل پس از فروش

1. رویه های قبل از فروش

در این بخش، یک سری از رسیدگی ها قبل از امضای قرارداد الزام آور بین هر دو طرف متولد می شود: به اصطلاح رسیدگی به اموال یا رسیدگی به موقع.

این فرآیند شامل چه چیزی است؟ اساساً در بررسی و تأیید کلیه اسناد ملکی در دفتر ثبت و همچنین اعتبار آن.

در اینجا ابتدا اسناد مورد نیاز شما را مورد بحث قرار می دهیم.

مدارکی که قبل از خرید خانه یا آپارتمان به آن نیاز دارید

در حال حاضر با NIE خود و با در نظر گرفتن خانه ای که می خواهید بخرید، 3 سند وجود دارد که باید آنها را امضا کنید:

 • قرارداد رزرو معمولاً 1% قیمت ملک است. این درصد نشان دهنده مبلغ کمی است که شما باید برای ارائه رسمی پیشنهاد به فروشنده خانه پرداخت کنید.
 • اگر فروشنده پیشنهاد را قبول کرد، باید قرارداد پیش پرداخت را پرداخت کنید که 10% یا 15% مبلغ قیمت است.
 • قرارداد سپرده

هنگامی که یک کپی از سند اسناد رسمی که حاوی اطلاعاتی در مورد دفتر املاک است (مثلاً مشخص می کند که صاحب ملک کیست) دارید، می توانیم به اداره ثبت مراجعه کرده و یک یادداشت ساده را درخواست کنیم، سندی که به موجب آن ثابت می شود ملک بدون بدهی و هزینه (مثل رهن) است.

قرارداد پولی سودمند

ضمناً قبل از امضای سند عمومی نزد دفاتر اسناد رسمی، معمولاً قرارداد قبلی به نام قرارداد ودیعه منعقد می شود که اجباری نیست.

این پیش قرارداد بین خریدار و فروشنده با هدف رسمیت بخشیدن به عملیات بین دو طرف است: خریدار قصد آشکار خود را برای به دست آوردن ملک و فروشنده برای فروش نشان می دهد.

قرارداد پیش پرداخت، قیمت خرید، نحوه پرداخت آن (اعم از اینکه به طور کامل پرداخت شود یا پرداخت به صورت اقساطی) و پیش پرداخت (برای اهداف عملی، پیش پرداخت است) تعیین می شود.

با این حال، این سند، بر خلاف سند عمومی، نمی تواند برای ثبت در دفتر ثبت املاک در اسپانیا استفاده شود.

به دنبال تامین مالی و آمادگی برای قرار ملاقات با سردفتر

پس از بسته شدن قرارداد پیش فروش و پرداخت آن، معمولاً یک دوره 3 ماهه وجود دارد که در آن معمولاً به دنبال تأمین مالی از بانک هستید یا به سادگی صبر می کنید (اگر به آن نیاز ندارید).

پس از اتمام آن مدت، باید برای پرداخت 90 درصد باقی مانده به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

شرایط پرداخت در قرارداد سپرده تعریف خواهد شد.

2. سند فروش عمومی

قبل از یک دفتر اسناد رسمی، ما قرارداد خرید را آماده و امضا می کنیم. پس از امضا، خانه ممکن است تحت مالکیت مالک جدید در دفتر املاک ثبت شود.

آن لحظه ای است که رسیدگی مال در آن انجام می شود. از فروشنده اسناد متعددی خواسته می شود تا تأیید شود که او مالک واقعی است، قرارداد بیع واقعی وجود دارد، مشکل ارثی یا مالیاتی در مورد ملک وجود ندارد، عدم وجود بدهی به همسایگان ...

بررسی کامل هر موضوع حقوقی که ممکن است بر خانه یا آپارتمان فروخته شده تأثیر بگذارد، انجام می شود.

3. مراحل پس از فروش ملک

پس از امضای قرارداد خرید و فروش در دفتر اسناد رسمی، این روند هنوز تمام نشده است. 3 مرحله باقی مانده است که باید برای انجام تمام کارهایی که پیش می آید دنبال کنید:

 • اول از همه، ما باید ملک را در دفتر ثبت املاک با شناسایی مالک جدید ثبت کنیم.
 • متعاقباً فرم های مربوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال اموال را پر می کنیم: مالیات نقل و انتقال اموال و اقدامات قانونی مستند به جامعه خودمختار مورد نظر. مدتی که باید پرداخت کنید 30 روز از زمان سند عمومی است.
 • در نهایت، ما نیاز به انتقال مالکیت خدمات عمومی خواهیم داشت. مانند گاز، آب و برق.

خرید ملک

از ابتدا تا انتها چقدر طول می کشد؟

آگاهی از مدت زمان کل فرآیند برای اینکه بتوانید همه چیز را به خوبی برنامه ریزی کنید مهم است.

همانطور که دیدیم، این فرآیند شامل چندین مرحله است.

اول از همه، کاری که باید انجام دهید این است که خانه ای را پیدا کنید که برای شما ایده آل است و خانه ای که بیشتر برای شما مناسب است. یعنی چیزی که می‌خواهید به عنوان هدف نهایی این فرآیند بخرید.

این جستجو معمولاً بسته به نیاز خریدار از حدود 3 ماه تا یک سال طول می کشد.

هنگام انجام این جستجو باید چندین جنبه را در نظر بگیرید، مانند شهر یا شهری که خانه در آن قرار دارد، محیط اطراف و میزان نزدیکی شما به مکان هایی مانند حمل و نقل عمومی، مراکز خرید، بیمارستان ها و غیره.

هنگامی که خانه ایده آل خود را پیدا کردید، فرآیند خرید و فروش آغاز می شود. این می تواند از 2 تا 3 ماه طول بکشد تا اینکه در نهایت کلیدها را دریافت کنید (به بخش قبلی مراجعه کنید).

اما به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم به درخواست وام مسکن داشته باشید، این روند بیشتر طول می کشد. در این صورت، باید چند هفته دیگر اضافه کنید، زیرا بانک برای تأیید و آماده سازی مدیریت لازم به زمان نیاز دارد.

توصیه ما ساده است: برای جلوگیری از شکست، کل فرآیند را از قبل برنامه ریزی کنید.

مدیر سایت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به موسسه مهاجرتی ما، ماه سفید با سالها تجربه خوش آمدید! ما اینجا هستیم تا راه حل های قابل اعتماد و موثری را در امور مهاجرت به شما ارائه دهیم. هدف ما این است که به افراد و خانواده ها کمک کنیم تا رویاهای خود را برای استقرار در یک کشور جدید تحقق بخشند و حمایت و راهنمایی لازم را در طول این فرآیند به آنها ارائه دهیم.