انواع ویزای اسپانیا

قبل از آمدن به اسپانیا، باید یکسری مراحل را طی ‌کنید. یکی از این مراحل اخذ ویزای اسپانیا است.ویزای اسپانیا مجوز ورود به اسپانیا و ماندن در آنجا برای چند روز خاص است. معمولاً به شکل یک برچسب است که روی گذرنامه فرد چسبانده می‌شود. نوع ویزای مورد درخواست شما مشخص کننده فعالیت‌هایی است که می توانید در اسپانیا انجام دهید.

برای اخذ ویزای اسپانیا از هر نوع که باشد می بایست از دفاتر نمایندگی یا سفارت اسپانیا در کشور محل اقامت متقاضی وقت گرفت و بر اساس رویه استاندارد موجود و با رعایت نکات در برخی از کشورهای خاص همچون ایران مدارک درخواست ویزا را ارائه داد.

بررسی انواع ویزای اسپانیا

۱. ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی می‌شود که قصد اقامت کوتاه‌ مدت در اسپانیا به منظور تفریح و بازدید داشته باشند؛ ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

جهت تقاضای ویزای اسپانیا، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه صورت می‌گیرد. برای دریافت فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه، باید به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید؛ امکان تعیین وقت از طریق تلفن وجود ندارد.

۲. ويزای اسپانیا براي ديدار اقوام

مدارک مورد نیاز برای این ویزا : اصل و دو سري كپي از دعوتنامه رسمي – فتوكپي كارت اقامت اسپانیا معتبر و يا CARD ID شخص دعوت كننده – ترجمه رسمی شناسنامه ها به زبان انگليسي يا اسپانيایي به طريقي كه نسبت فاميلي شخص دعوت كننده و دعوت شونده كاملا اثبات گردد. ( اصل ترجمه و كپي آن )

۳. ويزاي تجاري اسپانیا

اصل كپي دعوتنامه تجاري از شركت هاي اسپانيایي – ترجمه رسمي مدارك شركت ايراني شخص متقاضي (ترجمه روزنامه رسمي شركت، فتوكپي كارت بازرگاني) – ارائه معرفي نامه از دفاتر بازرگاني اسپانيا در تهران در مورد اشخاصي كه براي بار اول تقاضاي ويزا مي نمايند الزامي است – فتوكپي ويزاي قبلي اسپانيا یا ویزای شینگن در صورت وجود، از جمله مدارک مورد نیاز برای این ویزا می‌باشد.

۴. ويزاي پزشكي اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزا اسپانیا ، ویزای پزشکی است که در آن به ترجمه رسمي و دو سري كپي از ترجمه مجوز شوراي عالي پزشكي ايران جهت اعزام به خارج – ارائه برگ تعيين وقت از بيمارستان يا كلينيك پزشكي در اسپانيا و فتوكپي آن – به همراه فرد بيمار يك تن از اقوام درجه يك (پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر) مي توانند اقدام به تقاضاي ويزا نمايند.

۵. ويزاي برای اقامت اسپانیا

با توجه به ويژگي هاي خاص اين ويزا متقاضي مي بايد ضمن ارسال نامه اي به كنسولگري مبني بر ذكر دلايل تقاضاي ويزاي اقامت اسپانیا فتوكپي مداركي را كه به نظر خود متقاضي براي جواب ويزا مثمر ثمر خواهد بود را نيز ضميمه نامه فوق نمايد. از متقاضياني كه مدارك ارسالي شان براي گرفتن ويزاي اقامت اسپانیا كافي و مناسب به نظر مي رسد به وسيله تلفن براي مصاحبه با مسئول قسمت ويزا دعوت به عمل خواهد آمد.

۶. ويزاي دانشجويي اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزا اسپانیا ، ویزای دانشجویی است . برای اخذ این ویزا ، اصل و كپي پذيرش تحصيلي از دانشگاه ها و يا مدارس عالي اسپانيا – اصل و كپي گواهي رسمي محضري از طرف يك فرد اسپانيائي يا ايراني مقيم اسپانيا مبني بر تقبل كليه هزينه هاي شخص متقاضي در طول مدت اقامت در اسپانيا – ارائه گواهي حساب بانكي شخص متقاضي در اسپانيا در صورت موجود.

هزینه اخذ ویزای اسپانیا در ایران

معمولا هزینه دریافت ویزا در همه کشورها یکسان است. اما اگر شما بنا به دلایلی درخواست نمایید که مدارک شما و تحویل ویزای شما به صورت ارسال پستی انجام گیرد. برای تمام این امور هزینه ای اضافی بر هزینه اخذ ویزا از شما دریافت می شود.

اما هزینه دریافت ویزا برای هر فرد متقاضی بزرگسال ۸۰ یورو بوده که در روز وقت سفارت از شما دریافت می شود. پس توجه نمایید که حتما در روز وقت سفارت برای هر نفر از اعضای گروه و یا خانواده خود این مقدار پول نقد به همراه داشته باشید. برای کودکان زیر ۱۲ سال و بالا ۶ سال نصف این هزینه و برابر با ۶۰ یورو  از شما دریافت خواهد شد.

این هزینه برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. نکته مهم در این قسمت در این است که اگر درخواست ویزای اسپانیا برای شما به عللی رد شود مبلغ دریافت شده توسط سفارت به شما بازگردانده نمی شود.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

ویزای اسپانیا

سخن پایانی

متقاضیان ویزا اسپانیا باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد.

دسته بندی ها
اقامت اسپانیا

مدیر سایت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به موسسه مهاجرتی ما، ماه سفید با سالها تجربه خوش آمدید! ما اینجا هستیم تا راه حل های قابل اعتماد و موثری را در امور مهاجرت به شما ارائه دهیم. هدف ما این است که به افراد و خانواده ها کمک کنیم تا رویاهای خود را برای استقرار در یک کشور جدید تحقق بخشند و حمایت و راهنمایی لازم را در طول این فرآیند به آنها ارائه دهیم.