کشور اسپانیا از پرتقاضاترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت متقاضیان بین المللی محسوب می شود. از مهم ترین دلایل محبوبیت کشور اسپانیا می توان به پایین بودن هزینه های زندگی و امکان تحصیل رایگان اشاره کرد. ما مشاوران موسسه مهاجرتی  ماه سفید در این مقاله به ارائه هزینه و شرایط زندگی در اسپانیا در سال 2023 پرداختیم. با ما همراه باشید.

مشکلات زندگی در اسپانیا

بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟

شرایط اقتصادی برای زندگی در اسپانیا

از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان است و بر اساس مطالعات انجام شده در دهه اخیر، از نظر کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. از لحاظ ساختاری، اقتصاد اسپانیا بیشتر بر انجام امور خدماتی استوار است. بعد از آن صنعت توریسم حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور می‌زند و سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی به عنوان نبض حیاتی اقتصاد اسپانیا در حال رشد هستند.

شرایط کار برای زندگی در اسپانیا

دلیل اصلی مهاجرت به این کشور برای اکثر افراد تحصیل است. طبق گزارش جابلرز، چند سالی است که با اخذ سیاست‌های درست اقتصادی، شرایط کار در اسپانیا تغییر کرده و بهبود یافته است. مخصوصاً اگر آشپزی بلدید و یا هر کار دیگری در زمینه توریسم انجام می ‌دهید، کار در اسپانیا را جدی بگیرید. اگر در این کشور به دنبال مشاغلی با سطح پایین می ‌گردید، در نظر داشته باشید که در یک صف طولانی قرار می ‌گیرید که خود مردم اسپانیا در جلوی آن صف ایستاده‌اند. لذا قبل از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، مطمئن شوید که هنری هر چند کوچک دارید.

بررسی کلی هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با شهرهای بزرگ جهان

بر اساس تحقیقات کیفیت‌سنجی مرسر هزینه زندگی در شهرهای اسپانیا با بعضی از شهرهای بزرگ جهان مقایسه شده است.

هزینه زندگی در مادرید به مراتب منطقی‌تر از بسیاری از پایتخت‌های دیگر است. پایتخت اسپانیا در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۶۴ هزینه زندگی مرسر قرار گرفته و این نشان می‌دهد که ارزان‌تر از لندن و گران‌تر از برلین است. این هزینه‌های بررسی شده شمال هزینه غذا،مسکن لباس، حمل و نقل، سلامت و سرگرمی هستند.

درصد ارزان‌تر بودن هزینه زندگی در اسپانیا با برخی شهرهای جهان بر اساس کیفیت‌سنجی مرسر
شهر نیویورک لندن لس آنجلس مونیخ بروکسل
مادرید ۴۳ % ۳۹ % ۳۴ % ۱۴% ۵ %
بارسلونا ۴۴% ۴۱% ۳۵% ۱۷% ۸%
ولنسیا ۵۰% ۴۶% ۴۱% ۲۴% ۱۶%
سویل ۵۵% ۵۲% ۴۸% ۳۲% ۲۵%

هزینه زندگی در والنسیا اسپانیا از مادرید و بارسلونا هم ارزان‌تر است.

سویل چهارمین شهر بزرگ اسپانیا است که هزینه زندگی در اسپانیا در این شهر نسبت به سه شهر دیگر آن مقرون به‌صرفه است.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟ (اطلاعات شهرهای اسپانیا)

مهاجرت به اسپانیا

جواب خیلی ساده است، اول مادرید سپس بارسلونا. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا را تشکیل می‌دهند. تقریباً با شرایط فعلی اسپانیا، مابقی شهرهای این کشور برای زندگی ایرانیان اصلاً توصیه نمی شوند. مگر آنکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید و نگاهی به انجام  فعالیت اقتصادی در اسپانیا و کار و تجارت نداشته باشید. ضمناً مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی شرایط بهتری از بارسلونا دارد.

مادرید مرکز فرهنگی اسپانیا

مهم ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی است. این شهر دارای تابستان‌ها و زمستان‌های نسبتاً معتدلی است. مادرید حدود 3.3 میلیون نفر جمعیت دارد.

بارسلونا مرکز بازرگانی اسپانیا

بارسلونا از لحاظ فرهنگی و مراکز مهم بازرگانی و صنعتی یکی از غنی ترین شهرهای اسپانیا است. تابستان‌ها و زمستان‌های مدیترانه‌ای دارد و توریستی تر از مادرید است. بارسلونا حدود ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزدها در اسپانیا، جواب گوی زندگی قشر متوسط جامعه نیست

تا اینجا متوجه شدید که شرایط زندگی در اسپانیا از لحاظ اقتصادی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی است. دستمزدهای پایین در این کشور (حتی با وجود هزینه‌های پایین زندگی در اسپانیا) نسبت به کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و… بزرگترین نقطه ضعف این کشور است. جالب است بدانید از زمان ورود واحد پولی یورو، هزینه‌ها نیز مانند گذشته نیست و افزایش پیدا کرده است.

تبعیض نژادی در اسپانیا

درست است که گفته می‌شود اسپانیایی‌ها همیشه خون گرم و مهربانند، اما عده زیادی نیز وجود دارند که اگر پا به پای آنها به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید، خیلی از این وضعیت خوششان نمی آید. مردم اسپانیا از این جهت با کشورهای مترقی تر اروپایی مانند اتریش متفاوتند.

فقط 50% مردم اسپانیا، مدرک دبیرستانی (دیپلم) دارند

مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده‌هایی که ارزش‌های علمی در بنیان فکری خود دارند، گزینه مناسبی نیست. میانگین افراد تحصیل کرده (در سطح دبیرستان) در مابقی کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از اسپانیا است و همین عامل باعث تأثیر منفی بر کیفیت زندگی در اسپانیا شده است.

فساد در اسپانیا

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، باید حواستان را حسابی جمع کنید. خانه‌های زیادی هستند که بدهکاری مالی دارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پول آنها (به جز فروش به غریبه‌ها) وجود ندارد. این نکته را جدی بگیرید.

هزینه مهاجرت به اسپانیا

نتیجه گیری:

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

شما می‌توانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تأمین باشید. ما می‌توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.

اگر پیشنهاد شغلی خوبی دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.

تنها با دانستن زبان انگلیسی، در اسپانیا کار پیدا نمی کنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولاً فقط زبان خود را می‌فهمند.

دسته بندی ها
اقامت اسپانیا

مدیر سایت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به موسسه مهاجرتی ما، ماه سفید با سالها تجربه خوش آمدید! ما اینجا هستیم تا راه حل های قابل اعتماد و موثری را در امور مهاجرت به شما ارائه دهیم. هدف ما این است که به افراد و خانواده ها کمک کنیم تا رویاهای خود را برای استقرار در یک کشور جدید تحقق بخشند و حمایت و راهنمایی لازم را در طول این فرآیند به آنها ارائه دهیم.