اقامت اسپانیا

در سال های گذشته ایرانیان زیادی به سمت مهاجرت به اسپانیا روی آورده اند. از یک طرف آمارهای اقتصادی رشد شاخص های این کشور را نشان می دهد و از سمت دیگر سازمان های مهاجرتی از استقبال متقاضیان برای مهاجرت به اسپانیا خبر می دهند.

از این رو خدماتی که موسسه مهاجرتی لاویژن برای شما عزیزان در نظر گرفته طیف وسیعی از روش های مهاجرتی به این کشور را شامل می شود. که در ادامه به بررسی ۵ روش اخذ اقامت اسپانیا خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بررسی روش‌های اخذ اقامت اسپانیا

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با شخص تبعه اسپانیا اقامت و تابعیت اسپانیا به فرد اعطا می‌گردد. در این زمینه متقاضی و فرد خارجی پس از ۵ سال می‌تَواند اقامت دائم اسپانیا و پس از آن پاسپورت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی شخص تبعه اسپانیا می‌تواند برای همسر خود درخواست اقامت نماید که بتواند به طور کامل هزینه‌ها و مخارج وی را تأمین نماید. سن متقاضی می‌بایست بالای ۱۸ سال باشد. بنابراین اخذ اقامت اسپانیا اَز طَریق ازدواج یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیاست البته در صورتیکه متقاضی قصد واقعی برای ازدواج داشته باشد و ازدواج شما سوری نباشد زیرا در این صورت اعتماد دولت سلب خواهد شد و با درخواست ویزا موافقت نخواهد شد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از گزینه‌های ممکن در خصوص اخذ اقامت اسپانیا ، اقامت اَز راه ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا می‌باشد. این نوع اقامت از مهمترین و موثرترین روشهای اقدام برای شروع زندگی جدید در اسپانیا بوده که متقاضی پس از انجام مراحل ثبت شرکت، تهیه و به ثبت رساندن پلن تجاری خود برای اجرایی کردن آن قادر به کسب اقامت اسپانیا به روش ثبت شرکت در کشور اسپانیا خواهد بود. عمده شرکتهای اسپانیا به شکل شرکت با مسولیت محدود ثبت می‌شوند. در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند. در اسپانیا انگیزه‌های زیادی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دیده شده است که یکی از آنها کاهش مالیات در شرایط خاص است. مثلا شرکت های تازه تاسیس در اسپانیا برای دو سال ابتدایی تنها ۱۵ درصد باید مالیات پرداخت نمایند. ولی بعد از این دو سال مالیات با نرخ ۲۵ درصد محاسبه خواهد شد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳۰۰۰ یورو می‌باشد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا برای اشخاص ایرانی در تمامی مقاطع امکان پذیر می‌باشد، دانشگاههای موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی برای دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند. البته افراد دانشجو در اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می‌نمایند و در صورتی که پس از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شده و مالیات بپردازند می توانند کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.  یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای اخذ این ویزاست.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از راه کار حتما متقاضی باید کارفرما و job offer داشته باشد تا برای ایشان دعوت نامه کاری ارسال شده و بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید. البته این امر سخت به نظر میرسد. زمانیکه کارفرما بخواهد برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید باید ابتدا آن شغل مورد نظر را در کشور خود ۳ ماه اگهی نموده اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، می‌بایست ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر در این بازۀ زمانی ۶ ماهه شخص مورد نظر برای شغل پیدا نشد آن زمان می‌تَواند برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

شرایط گرفتن اقامت اسپانیا

همان‌طور که ذکر شد، برای دریافت اقامت اسپانیا راه‌های مختلفی از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تمکن مالی و الحاق خانواده پیش روی شما است. شرايط اقامت در اسپانیا به این صورت است که به‌طور کلی اگر ۱۸۳ روز در سال در اسپانیا زندگی کنید (مهم نیست که روزهای متوالی باشد)، به‌عنوان مقیم این کشور طبقه‌بندی می‌شوید. وقتی به‌عنوان مقیم شناخته شوید، موظف به پرداخت مالیات اسپانیایی خواهید بود.

پس از پنج سال اقامت موقت بدون وقفه در اسپانیا، می‌توانید برای اقامت طولانی‌مدت یا دائم درخواست دهید. همچنین در صورتی که کارت آبی از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته باشید و در همان مدت در جای دیگری در اتحادیه اروپا زندگی کرده باشید، حق اقامت دائم در اسپانیا را نیز خواهید داشت. مجوز اقامت طولانی‌مدت به شما اجازه می‌دهد تا به‌طور نامحدود در اسپانیا بمانید. با دریافت اقامت دائم از حقوق یکسان با شهروندان اسپانیایی برخوردار خواهید بود؛ البته به غیر از داشتن حق رأی.

اگر می‌خواهید تمام حقوق شهروندی اسپانیا را داشته باشید، می‌توانید پس از ۱۰ سال اقامت برای دریافت تابعیت اسپانیایی درخواست دهید. البته، می‌توانید از طریق ازدواج نیز تابعیت اسپانیایی کسب کنید.

اقامت اسپانیا

جمع‌ بندی

در این مطلب با همه جوانب دریافت مجوز اقامت اسپانیا آشنا شدیم. دانستیم که برای دریافت اقامت این کشور باید از یکی از مسیرهای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، ازدواج و الحاق خانواده اقدام کنیم. اقامت اسپانیا به سه شکل اقامت کوتاه‌مدت، اقامت موقت و اقامت دائم است. پس از پنج سال حضور در این کشور می‌توان برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کرد.

دسته بندی ها
اقامت اسپانیا

مدیر سایت

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به موسسه مهاجرتی ما، ماه سفید با سالها تجربه خوش آمدید! ما اینجا هستیم تا راه حل های قابل اعتماد و موثری را در امور مهاجرت به شما ارائه دهیم. هدف ما این است که به افراد و خانواده ها کمک کنیم تا رویاهای خود را برای استقرار در یک کشور جدید تحقق بخشند و حمایت و راهنمایی لازم را در طول این فرآیند به آنها ارائه دهیم.